+370 5 265 0368

Konferencija „Vartotojų teisių apsaugos aktualijos - 2017“

2017-10-03

2017 m. spalio 4 d. viešbutyje „Artis“ (Totorių g. 23, Vilnius, konferencijų salė Carmen) vyks VšĮ „Europos vartotojų centras“ kartu su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba rengiama konferencija „Vartotojų teisių apsaugos aktualijos - 2017“. Renginio pradžia – 10 val. 

Vartotojų teisių apsauga – viena prioritetinių Europos Sąjungos politikos krypčių, todėl vartotojų teisės nuolat atnaujinamos, atsižvelgiant į ekonominius, socialinius, technologinius ir kitus šiuolaikiniame pasaulyje vykstančius pokyčius. ES lygiu įtvirtinti teisiniai reikalavimai užtikrina vartotojų apsaugą daugelyje sričių (nuo automobilio nuomos iki prekių pirkimo internetu), reglamentuojama žaislų, medikamentų, kitų prekių gamybos sauga, sąžininga verslo praktika, rūpinamasi, kad kiekvienas vartotojas galėtų nebrangiai naudotis kokybiškomis paslaugomis (pavyzdžiui, telekomunikacijų paslaugomis) visoje ES. Taip pat siekiama gerinti galimybes pasinaudoti patogiomis ir nemokamomis ar nebrangiomis ginčų sprendimo priemonėmis (tokiomis kaip Europos vartotojų centrų tinklo paslaugos, ar Elektroninio ginčų sprendimo platforma) bei teisminėmis procedūromis (pavyzdžiui, Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūra). 

Tačiau nepaisant visų pastangų, vartotojų teisių pažeidimų kyla nuolat, todėl tobulinant vartotojų teisių apsaugą Lietuvoje svarbu ne tik identifikuoti aktualiausias vartotojų teisių problemas, kylančias skirtingose srityse, bet ir pasidalinti gerąja praktika jas sprendžiant. Būtent tam ir skirta konferencija „Vartotojų teisių apsaugos aktualijos - 2017“.

Europos vartotojų centro ES teisės specialistė Miglė Akulevičienė džiaugiasi, kad pavyko suburti skirtingų institucijų atstovus, savo darbe susiduriančius su vartotojų teisių pažeidimais, todėl ši konferencija bus kaip niekad įdomi ir įvairiapusė. Apie vartotojų teisių aktualijas ir tendencijas kalbės Ryšių reguliavimo tarnybos, Lietuvos banko, Civilinės aviacijos administracijos atstovai. Advokatė dr. Laura Augytė – Kamarauskienė apžvelgs vartotojų teisių užtikrinimui skirtus Europinius teisinius instrumentus, advokatas, prof. dr. Mindaugas Kiškis aptars vartotojų privatumo elektroninėje erdvėje problemas, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas pristatys verslo įmonių požiūrį į vartotojų teises. Konferencijoje bus kalbama ir apie pastaruoju metu mūsų šalyje daug dėmesio sulaukusius atvejus, kai vartotojai nukentėjo dėl kelionių ar renginių organizatorių: Valstybinio turizmo departamento atstovai patars, kaip išsirinkti tinkamą kelionių organizatorių, o Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovai – kaip elgtis ir ko tikėtis, įsigijus bilietus į kultūros ir sporto renginius, kurie neįvyksta.

Konferencijos programa.

Pateikti skundą Reikia patarimo

Lytis

Amžius

Atgal

Kaip sužinojote apie Europos vartotojų centrą?*

Atgal

Ar esate patenkinta/as Europos vartotojų centro suteiktų paslaugų kokybe?*

Atgal

Ar Jums suteikta pagalba bei patarimai padėjo Jums geriau suprasti Jūsų teises pardavėjo/paslaugos teikėjo atžvilgiu, ar tai padėjo išspręsti Jūsų problemą?*

Atgal

Ar Europos vartotojų centras į Jūsų paklausimus atsakė greitai?*

Atgal

Ar Europos vartotojų centro interneto svetaine paprasta naudoti?*

Atgal
Rezultatas