+370 5 265 0368

Būkite atsargūs - Berlyne siautėja nesąžiningi bilietų kontrolieriai

2017-01-27

Europos vartotojų centras Vokietijoje perspėja - bilietų kontrolieriai, dirbantys Deutsche Bahn AG kompanijoje, apgaudinėja keleivius, važiuojančius Berlyno miesto geležinkeliu (S-Bahn). Kaip praneša Vokietijos federalinė policija, jie atidžiai stebi keleivius, kurie gerai neišmano bilietų sistemos ir dėl to netyčia įsigyja netinkamus bilietus ar juos neteisingai pažymi. Vietoj to, kad geranoriškai paaiškintų tvarką, kontrolieriai pareikalauja tuojau pat sumokėti baudą ir neduoda mokėjimą patvirtinančio dokumento - tai leidžia jiems pasisavinti tokiu būdu surinktus pinigus. Šiuo metu Vokietijos federalinė policija atlieka tyrimą dėl  bilietų kontrolierių sukčiavimo, grobstymo ir pinigų prievartavimo.

Vartotojams patariama:

Prieš lipdami į traukinį įsitikinkite, kad turite galiojantį bilietą.

Jei keliaujate traukiniu užsienio šalyje ir turite klausimų dėl bilietų, išsiaiškinkite visas detales bilietų kasoje arba paklauskite traukinio palydovo.

Jei turite sumokėti baudą kontrolieriui, reikalaukite čekio. Jei kontrolierius atsisako jį pateikti, praneškite apie tai policijai.

Kilus problemų dėl kelionės traukiniu (atidėtas ar atšauktas reisas, sugadintas arba pamestas bagažas ar pan.), kreipkitės į Europos vartotojų centrą patarimo arba nemokamos pagalbos. 

Pateikti skundą Reikia patarimo