+370 5 265 0368 Konsultacijos I-V (08:00 - 12:00)

Dėl Lietuvos turistų, nukentėjusių nuo Portugalijos kelionių organizatoriaus QUALISPRESENCA, LDA.

2016-12-14

1. Turistai, gavę Portugalijos Arbitražo Komisijos (toliau – Arbitražo Komisijos) sprendimą, tenkinantį jų pretenziją dėl sumokėtų pinigų už neįvykusią kelionę sugrąžinimo, per 20 darbo dienų nuo Arbitražo Komisijos sprendimo gavimo dienos negavę kompensacijos, el. laišku (portugalų ar anglų kalba, el. p. adresu: [email protected]) turi kreiptis į Portugalijos turizmo departamentą, reikalaudami, kad būtų išmokėti pinigai iš Portugalijos Kelionių ir turizmo garantijų fondo ir nurodyti sąskaitą, į kurią pinigai turi būti pervesti. (kontaktai konsultacijoms: Dalia Skučaitė, tel. 8 706 64 969,  el. p. [email protected]).

2. Ypatingą dėmesį atkreipiame į tai, kad turistai, gavę pranešimus iš Arbitražo Komisijos dėl dokumentų (turizmo paslaugų teikimo sutarties, mokėjimo dokumentų ir kt. įrodymų) vertimo į portugalų kalbą, prašomus dokumentus turi pateikti individualiai išverstus į portugalų kalbą ir patvirtintus vertėjo parašu, vertimo biure. Dokumentus privaloma pateikti per 30 dienų nuo pranešimo iš Portugalijos kompetentingos institucijos gavimo dienos.

3. Turistai, gavę Arbitražo Komisijos sprendimą, netenkinantį jų pretenzijos dėl pinigų už neįvykusią kelionę sugrąžinimo, turi tokias galimybes:

3.1. Apskųsti Portugalijos Arbitražo Komisijos sprendimą kompetentingam pirmosios instancijos teismui Portugalijoje.

3.2. Individualiai kreiptis į Lietuvos Respublikos teismą (arba Portugalijos teismą pasirinktinai) dėl nuostolių/žalos atlyginimo. Jeigu ieškinio suma neviršija 2000 eurų, vartotojai gali pasinaudoti Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūra (daugiau informacijos apie procedūrą čia: http://www.ecc.lt/lt/rights/other/eu_actions/) (kontaktai konsultacijoms: tel. (8 5) 265 0368, el. p. [email protected]).

3.3. Turi teisę kreiptis su grupės ieškiniu į Lietuvos Respublikos teismą dėl nuostolių/žalos atlyginimo. Teismo sprendimas galėtų būti pagrindu reikalauti grąžinti dėl neįvykusios kelionės prarastus pinigus iš Portugalijos Kelionių ir turizmo garantijų fondo.

Pateikti skundą Reikia patarimoApklausa dėl kokybės