+370 5 265 0368

Europos bendruomenei - 60 metų: siekiame, kad vartotojai nejaustų sienų

2017-03-24

1LT.jpgPrieš 60 metų, 1957 m. kovo 25 d. Romoje buvo pasirašytos pagrindinės sutartys, padėję Europos Ekonominės bendrijos (EEB) pagrindus. Šiandien Europos Sąjunga yra didžiausia pasaulyje rinka, turinti 508 milijardų vartotojų, kuriems svarbu, kad asmenų, prekių ir paslaugų laisvo judėjimo ES teritorijoje sąlygomis būtų užtikrintos ir vartotojų teisės. 

Siekiant sustiprinti vartotojų pasitikėjimą ES ir Bendrosios rinkos privalumais, Europos vartotojų centrai (EVC) teikia informaciją, konsultacijas ir pagalbą asmenims, įsigijusiems nekokybiškas prekes ar paslaugas kitoje ES šalyje, Norvegijoje ir Islandijoje, taip pat informuoja vartotojus apie jų teises. Dažniausiai vartotojai, žinantys savo teises, sugeba savarankiškai, be EVC įsikišimo, išspręsti kilusias problemas. Tačiau prireikus centrai tiesiogiai susisiekia su verslininkais ir tarpininkauja ieškant taikaus susitarimo.2LT.jpg


EVC gali padėti įveikti kalbos ar kultūrinius barjerus, informuoti abi ginčo šalis apie jų teises ir galimas ginčo pasekmes. Centrai teikia profesionalius patarimus apie vartotojų teises įvairiomis susijusiomis temomis, pvz.: prekių ir paslaugų pirkimas kitoje valstybėje narėje, problemos, kilę keliaujant ES ir t.t. ECC-Net veikia sėkmingai ir tai patvirtina neseniai atlikta vartotojų apklausa, kurios duomenimis:

- 69 proc. vartotojų yra patenkinti EVC paslaugomis;

- 75 proc. vartotojų mano, kad EVC pagalba buvo naudinga suprasti savo teises arba išspręsti ginčus;

- 90 proc. vartotojų mano, kad EVC svetaine internete patogu naudotis.        

3LT.jpgKasdienė EVC veikla vartotojus skatina aktyviau ginti savo teises. EVC Lietuvoje specialistai džiaugiasi gaudami tokių atsiliepimų apie savo darbą: “Ačiū už pagalbą ir kantrybę, viską paaiškinote labai išsamiai, jaučiau asmeninį dėmesį mano problemai, kurią jūsų dėka pavyko išspręsti”. (Ramunė, Vilnius).


ECC-Net jungia teisės specialistus iš visų ES valstybių narių, Norvegijos ir Islandijos, jie dalijasi savo patirtimi ir žiniomis, siekdami vieno bendro tikslo – kad Europos integracija taptų realybe ir vartotojų kasdienis gyvenimas būtų paprastesnis, o kilus problemoms vartotojai lengvai gautų visą reikiamą pagalbą.

4LT.jpg

Europos vartotojų centras Lietuvoje veikia nuo 2005 m. Jis priklauso Europos vartotojų centrų bendradarbiavimo tinklui (ECC-Net), kuris jungia centrus, įsikūrusius 28 ES valstybėse narėse, Norvegijoje ir Islandijoje.                                           

Pateikti skundą Reikia patarimo