+370 5 265 0368 Konsultacijos I-V (08:00 - 12:00)

Ieškote antros pusės pažinčių svetainėse? Žinokite savo teises!

2017-02-13

Artėjant Valentino dienai visus tarsi apsėda meilės virusas: televizijos rodo daug filmų apie meilę, restoranai siūlo romantiškas vakarienes dviems, parduotuvės ragina nepamiršti mylimų žmonių ir pirkti jiems dovanas. Nemažai vienišų žmonių tokiu metu pasiryžta susirasti antrąją pusę ir užsiregistruoja pažinčių svetainėse.  

Europos vartotojų centro (EVC) Lietuvoje specialistai įspėja – būkite atsargūs, kai kada tokios svetainės siekia tik pasipelnyti ir registracija gali kainuoti labai brangiai! Pavyzdžiui, į ECV Vokietijoje kreipėsi vartotojas, kuris už šešių mėnesių narystę kitoje ES šalyje registruotoje pažinčių svetainėje sumokėjo 329 eurų mokestį. Asmuo atsisakė sutarties praėjus penkioms dienoms nuo sudarymo ir svetainėje užmezgė ne daugiau kaip 15 kontaktų, tačiau bendrovė už paslaugas pareikalavo sumokėti 247 eurus.

Ir tai ne vienintelis atvejis. Kiekvienais metais nemažai asmenų, užsiregistravusių pažinčių svetainėse, susiduria su problemomis ir kreipiasi pagalbos į visoje Europoje veikiančius Europos vartotojų centrus.

Vartotojui būtina įsidėmėti pagrindinę taisyklę – jis turi teisę atsisakyti internetu sudarytos sutarties per 14 dienų ir paslaugos teikėjas privalo grąžinti sumokėtą narystės mokestį. Tačiau kalbant apie registraciją pažinčių svetainėse, yra vienas svarbus aspektas: jei vartotojas per tą laiką peržiūri kitų narių profilius ar su jais susisiekia, paslaugos teikėjas nurodo, kad vartotojas jau pradėjo naudotis paslauga ir turi sumokėti kompensaciją, kuri gali sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. narystės mokesčio. Bendrovės tokią sumą pateisina tuo, kad svarbu ne sutarties trukmė, o kiek kontaktų asmuo per tą laikotarpį galėjo užmegzti. 

Kitas svarbus dalykas – narystės pažinčių svetainėje nutraukimas. Kai kurioje šalyse, pavyzdžiui, Vokietijoje, sutartis savaime pratęsiama, jei vartotojas jos neatsisako per tam tikrą laikotarpį. Austrijoje – priešingai – paslaugos teikėjas sutarties pabaigoje primena vartotojui dėl sutarties atnaujinimo, Prancūzijoje tokia nuostata taikoma visoms ilgalaikėms sutartims. Tam tikrais atvejais sutartis dėl narystės galioja tik iš anksto sutartu laikotarpiu.

Mūsų patarimai

  • Pasidomėkite sutarties trukme ir sutarties atsisakymo galimybe prieš užsiregistruodami pažinčių svetainėje, pažymėkite šias datas savo kalendoriuje.

  • Atidžiai perskaitykite sutartį prieš ją pasirašydamas: dažnai profilio pašalinimas iš sistemos nenutraukia narystės, o sutarties nutraukimo sąlygos pateikiamos mažesniu šriftu.

  • Jei netrukus po registracijos pastebėsite, kad paslauga neatitinka jūsų lūkesčių, nesinaudokite ja ir raštu paprašykite nutraukti sutartį. Rašto kopiją išsaugokite – tai gali padėti išvengti narystės mokesčio ar jį sumažinti. Iš anksto sužinokite kompensacijos sumą.  

Vokietijos vartotojas, kuris kreipėsi į Europos vartotojų centrą dėl jo manymu neteisingai pritaikytos kompensacijos už nutrauktą narystės sutartį, atgavo savo pinigus. Jei jūs pakliuvote į panašią situaciją ir problemos nepavyko išspręsti su paslaugos teikėju, veikiančiu kitoje ES šalyje, nedvejodami kreipkitės nemokamos pagalbos į Europos vartotojų centrą.

Daugiau informacijos vartotojams, norintiems žinoti savo teises www.ecc.lt.
Pateikti skundą Reikia patarimoApklausa dėl kokybės