+Šiuo metu konsultacijų telefonas laikinai neveikia (rašykite el. paštu [email protected])
370 5 265 0368 Konsultacijos I-V (08:00 - 12:00)

Jungtinės Karalystės universitetui teko grąžinti pinigus už mokslą

2019-07-26

universiteto sale.jpegPo to, kai jaunuolį iš Lietuvos ėmėsi ginti Europos vartotojų centrų tinklas (ECC-Net), Jungtinės Karalystės universitetas buvo priverstas grąžinti užstatą už studijas.
Jaunuolis nusprendė studijuoti privačiame Jungtinės Karalystės universitete. Su aukštąja mokykla sudarė sutartį internetu bei sumokėjo 2500 eurų užstatą. Pasikeitus asmeninio gyvenimo aplinkybėms, nusprendė nebevykti studijuoti bei kreipėsi į universitetą su prašymu grąžinti užstatą.
Universitetas informavo vartotoją, kad jis praleido 14 dienų terminą, per kurį buvo galima atsisakyti sutarties, todėl užstato negrąžins. Vartotojas kreipėsi pagalbos į Europos vartotojų centrą Lietuvoje.
Europos vartotojų centras Lietuvoje, bendradarbiaudamas su kolegomis Jungtinėje Karalystėje, atkreipė universiteto (paslaugos teikėjo) dėmesį, kad jaunuoliui (vartotojui) nebuvo pateikta informaciją apie 14 dienų sutarties atsisakymo teisę, o tokios informacijos nepateikimas suteikia vartotojui galimybę apsigalvoti bei nemokamai nutraukti sutartį per 12 mėnesių.
Europos vartotojų centro Lietuvoje vedėja daktarė Raimonda Balnienė teigia, kad Jungtinės Karalystės universitetas iškart sutiko tenkinti jaunuolio prašymą bei grąžino jam pinigus – užstatą už neįvykusias studijas.
„Džiugu, kad pavyko padėti, juolab kad jaunuoliui 2500 eurų – dideli pinigai. Džiugu ir tai, kad jaunas žmogus kreipėsi į mus pagalbos.
Kviečiu į mus kreiptis visus vartotojus, manančius, kad Europos Sąjungos valstybėse, taip pat Norvegijoje ir Islandijoje, buvo pažeistos jų teisės perkant prekę ar gaunant paslaugą. Reikalui esant, į pagalbą nemokamai atskubės visas Europos vartotojų centrų tinklas“, - teigia Raimonda Balnienė.

Europos vartotojų centrų tinklas imasi ginti vartotojus, jei jiems patiems nepavyksta to padaryti. Pagalba teikiama nemokamai. Europos vartotojų centras vartotojo gyvenamojoje valstybėje, bendradarbiaudamas su centru verslininko šalyje, padeda spręsti problemas, kilusias vartotojams Europoje, įsigijusiems nekokybišką prekę ar paslaugą kitose Europos Sąjungos valstybėse, Norvegijoje ar Islandijoje.

Pateikti skundą Reikia patarimoApklausa dėl kokybės

Apklausos modulis nėra įdiegtas.