+370 5 265 0368 Konsultacijos I-V (08:00 - 12:00)

Kasmetinė Europos vartotojų dienai skirta konferencija – „Elektroninė erdvė: daugiau iššūkių ar galimybių vartotojams?“

2021-03-10

konferencijai.pngValstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) kartu su Europos vartotojų centru Lietuvoje š. m. kovo 15 d. organizuoja kasmetinę Europos vartotojų dienai skirtą konferenciją – „Elektroninė erdvė: daugiau iššūkių ar galimybių vartotojams?“.

Elektroninės erdvės poveikis vartotojų teisių užtikrinimui jau kurį laiką yra nacionalių bei tarptautinių institucijų dėmesio centre. Sparčiai populiarėjant elektroninei prekybai, keičiantis pirkimo įpročiams ir ryškėjant naujoms vartotojų teisių pažeidimų tendencijoms (fiktyvios internetinės parduotuvės, prenumeratos spąstai, paslėpta ar klaidinanti reklama ir kt.), elektroninė erdvė įgauna kaip niekad didelę reikšmę. Dėmesys skaitmeninei transformacijai tapo vienu iš Europos Komisijos patvirtintos Naujosios vartotojų darbotvarkės prioritetu, o Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoje Valstybinės vartotojų apsaugos plėtros 2019–2027 metų programoje vartotojų apsaugos elektroninėje erdvėje gerinimas išskirtas kaip vienas pagrindinių tikslų.

Konferencijos metu siekiama išsiaiškinti, ar elektroninė erdvė, tobulėjančios informacinės technologijos bei nauji prekybos būdai žada daugiau galimybių, nei iššūkių vartotojams. Konferencijoje dalyvaus ir įžvalgomis dalinsis valstybės institucijų, vartotojų asociacijų, verslo bei akademinės bendruomenės atstovai.

Renginio transliaciją kviečiame stebėti VVTAT „YouTube“ kanale šioje nuorodoje https://youtu.be/uP9-6pB6bxY. Renginio metu žiūrovus taip pat kviečiame užduoti klausimus, pareikšti savo nuomonę ar net sudalyvauti viktorinoje bei laimėti prizų.

Kviečiame prisijungti ir kartu paminėti vartotojų teisių apsaugos ir solidarumo dieną!

Konferencijos programa


Pateikti skundą Reikia patarimo