+370 5 265 0368 Konsultacijos I-V (08:00 - 12:00)

Naujienos


Švęsdamas Europos dieną Europos vartotojų centras Vilniuje pasodino migdolų parką
Europos vartotojų centras (toliau - EVC) Lietuvoje, gegužės 9-ąją švęsdamas Europos dieną, ėmėsi gražios iniciatyvos. Vilniaus Žvėryno rajone, Neries krantinėje, priešais Bebrų salą, naujai įrengtoje pėsčiųjų ir dviračių tako atkarpoje pasodino 30 triskiaučių migdolų medelių (Prunus triloba).

Skaityti
VARTOTOJŲ IŠŠŪKIAI PERKANT SOCIALINIUOSE TINKLUOSE IR SKELBIMŲ PORTALUOSE
Pastaruoju metu prekyba socialiniuose tinkluose ir skelbimų portaluose aktyviai auga. Tokias platformas renkasi ne tik asmenys, pageidaujantys parduoti nebenaudojamus daiktus, tačiau ir prekybą vykdantys verslininkai. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) primena, kokios rizikos gali kilti vartotojams perkant tokiu būdu ir kaip jų išvengti.
Skaityti
SVARBI INFORMACIJA NUKENTĖJUSIEMS NUO KELIONIŲ AGENTŪROS UAB „ORANGE STYLE“
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) ir Europos vartotojų centras Lietuvoje (EVC) sulaukė daugiau nei 100 vartotojų kreipimųsi dėl kelionių agentūros UAB „Orange style“ atšauktų kelionių ir negrąžinamų sumokėtų pinigų. Informuojame apie institucijų atliktus veiksmus ir vartotojų teisių gynimo galimybes.
Skaityti
AR GEBAME ATPAŽINTI NESĄŽININGŲ PARDAVĖJŲ MANIPULIACIJAS INTERNETE?
Nors vartotojų pasitikėjimas elektronine prekyba auga, ši terpė ir ypač socialiniai tinklai vis dažniau išnaudojama internetinių sukčių manipuliacijoms bei apgaulėms. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) informuoja apie vienus dažniausių savo praktikoje pastebimus tokių nesąžiningų pardavėjų požymius.
Skaityti
STARTUOJA APGAVYSČIŲ INTERNETE PREVENCIJOS SAVAITĖ – #NEAPSIGAUKINTERNETE
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) ir Europos vartotojų centras Lietuvoje (EVC) š. m. balandžio 12–16 d. organizuoja jau tradicine tapusią Apgavysčių internete prevencijos savaitę #NeapsigaukInternete. Trečius metus organizuojamoje švietimo kampanijoje šiemet didžiausias dėmesys skiriamas vartotojų teisių apsaugai socialiniuose tinkluose ir skelbimų portaluose, taip pat klaidinančios reklamos bei nesąžiningos komercinės veiklos pinklėms.
Skaityti
Europos vartotojų centras Lietuvoje 2020 m. padėjo vartotojams atgauti rekordinę sumą
„13 130 eurų – tokią sumą praėjusiais metais pavyko atgauti vartotojui Lietuvoje, kuris negalėjo susigrąžinti pinigų iš Lenkijos kelionių organizatoriaus už atšauktą kelionę. Vis dėlto Europos vartotojų centras Lietuvoje (toliau – EVC), bendradarbiaudamas su Europos vartotojų centru Lenkijoje, vartotoją apgynė. Ir tai tik viena iš sėkmės istorijų COVID-19 pandemijos fone“, - džiaugėsi EVC Lietuvoje vadovė Raimonda Balnienė.
Skaityti
PIRKIMAS INTERNETU: SKIRTUMAI PERKANT IŠ VERSLININKO IR PREKYBOS NEVYKDANČIO ASMENS
Sužinokite, kuo skiriasi pirkimas internetu iš verslininko ir prekybos nevykdančio asmens bei kokios vartotojų teisės kiekvienu atveju yra taikomos.
Skaityti
Sukčiai internetinėse parduotuvėse siaučia ne tik balandžio 1-ąją: 5 taisyklės, kaip jų išvengti
Feisbuko paskyroje suknelę nusipirkusi vartotoja negavo nei rūbo, nei pinigų. Užsienio internetinėje parduotuvėje įsigyta rankinė pasirodė esanti klastotė, o ES pardavėjas, kaip kad tikėjosi vartotoja, iš tiesų registruotas Kinijoje. Tai – situacijos, su kuriomis gali susidurti kiekvienas, perkantis internete.
Skaityti
Informacija dėl oro vežėjo „Czech Airlines“ nemokumo
2021 m. kovo 10 d. Prahos miesto teismas inicijavo bankroto bylos iškėlimo procedūrą oro vežėjui „Czech Airlines“. Teismas kviečia skolininko kreditorius pateikti savo kreditorinius reikalavimus ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo nutarimo paskelbimo nemokumo registre (nutarimas paskelbtas 2021 m. kovo 10 d.).
Skaityti
< 1 2
3
4 5 ... 18 19 20 >
Pateikti skundą Reikia patarimoApklausa dėl kokybės