Remiantis Europos tarybos direktyva 1999/44/EB: „Jeigu prekės neatitikimas paaiškėja per pirmus šešis mėnesius po pirkimo, vartotojui nereikės įrodinėti, kad produktas buvo nekokybiškas prekių pristatymo metu“. Pardavėjui teks atsakomybė įrodyti, jog produktas buvo be defektų. Vartotojas, pastebėjęs pažeidimą, turi per du mėnesius informuoti pardavėją. Jeigu defektas pasireiškia per vienerius ar du metus, priklausomai nuo prekių tipo, vartotojas turi teisę pasirinkti priemonę naudodamasis šia hierarchija. Jis gali:
- Reikalauti pataisymo arba pakeitimo per tam tikrą laiką ir be jokių ženklių nepatogumų vartotojui.
- Jeigu tai neįmanoma, neproporcinga ar negali būti atlikta tam tikru metu ar be ženklaus nepatogumo, tuomet vartotojas gali reikalauti prekės kainos sumažinimo arba gali anuliuoti sutartį (išskyrus minimalius defektus).
Įsigijus nekokybišką prekę:
- Nepamirškite, kad dėl prekės kokybės galite skųstis nemažiau kaip 2 metus;
- Vos tik pastebėjote defektą, susisiekite su pardavėju raštu;
- Jei defektas matomas akimi, padarykite prekės nuotraukų;
- Susitarkite dėl prekės pristatymo pardavėjui būdo ir apmokėjimo;
- Jei pardavėjas sutiks, pristatykite prekę į nurodytą garantinio aptarnavimo centrą Lietuvoje;
- Jei per protingą laiką pardavėjas nesutiks pataisyti ar pakeisti prekės, reikalaukite pinigų grąžinimo;
- Nepamirškite, kad pardavėjas turi padengti Jūsų patirtas išlaidas dėl nekokybiškos prekės (pavyzdžiui, prekės siuntimo išlaidas);
- Jei pardavėjas nesutiks atlikti garantinį aptarnavimą, grąžins Jums prekę atgal, nuneškite ją apžiūrėti specialistui bei paprašykite raštiškos išvados dėl prekės kokybės;
- Gavę specialisto išvadą, kreipkitės pagalbos į Europos vartotojų centrą.
Taip pat kviečiame susipažinti su ECC-Net jungtiniu projektu "Teisinė ir komercinė garantijos Europos Sąjungoje, Islandijoje ir Norvegijoje".